paranda.ee

Otsime meistreid

Tulge meile appi

Paranduskelder otsib mitmeid initsiatiivikaid ja tegusaid inimesi, kes tunnevad huvi taaskasutamise valdkonna vastu. Pakutavad tegevused on meiepoolse tasuta, kuid annavad võimaluse pakkuda väljaspoole töötube, huviringe, mille eest küsida tasu. Lisaks tekib ka võimalus kasutada meie ruume.

Elektroonika sepp

Avatud

Vana ja katkist elektroonikat näeme ressursina ning seetõttu otsime enda sekka inimest, kes jagab seda mõtet ning omab elektroonikaalaseid teadmisi ja oskusi. Vana elektroonika väärindamine võib seisneda näiteks juppide ümber eesmärgistamisel, tuunimisel, parandamisel.

sinu huvid:

parandamine
riistvara
mobiiltelefonid
asjade kokku-lahtivõtmine
Kestus: pidevalt

Taaskasutuse guru

Avatud

Prügi, katkist kraami, jääke peame Paranduskeldris väärtuslikuks materjaliks ning otsime enda sekka inimest, kes arvab samuti ning on kuldsete kätega ning loova mõtlemisega. Esemete taaskasutamise võib seisneda näiteks klaaspudelist lambi meisterdamises, PVC-st kottide õmblemisel.

sinu huvid:

ressursitõhusus
vanad esemed
diy
sitast saia
Kestus: 3 kuud miinimum

Precious Plasticu huvilised

Avatud

Plastik on materjal, mida leidub külluses. Just nimelt seetõttu on käivitunud projekt nimega Precious Plastic, mille eesmärk ongi plastiku taaskasutamine. Precious Plasticu projekti käigus on plastikust toodetud talasid, kausse, katusekive, toole jne. Võimalusi on meeletult, oluline on, et luuakse midagi väärtuslikku ja vajalikku.

sinu huvid:

masinate ehitus
tootedisain
ägedad mustrid
prototüüpimine
Kestus: 3 kuud miinimum