paranda.ee

Huviringid

Taaskasutus ja disain
Taaskasutus ja disaini huviringi eesmärgiks on laiendada 14 - 19. aastaste õpilaste pädevusi taaskasutuse, parandamise, jäätmete väärindamise aladel. Ringi käigus valmivad erinevad jääkmaterjalidest esemed. Kätt saab proovida näiteks lambi ja jalgrattakäru valmistamisega.

Õpiväljund: Õpilased õpivad uute esemete loomise juures kasutama erinevaid tööriistu (nt õmblusmasin, kuumapuhur, akutrell, jootekolb, eksentriklihvija, tikksaag, liimipüstol). Samuti arendatakse loovat mõtlemist, leides rakenduseta jäänud esemetele uut kasutust.

Ringi juures on oluline roll tegevuse läbimõtlemisel, kavandamisel, ohututel töövõtetel ning ka enda esemete esitlemisel.

Huviringi tegevust toetab Tartu linn!


Algus
: 26. september (registreerumine hiljemalt 6. oktoobrini)
Tegevusaeg: Neljapäeviti kell 17.00 - 18.30
Maksumus: Kuutasu on 20€
Registreerumine ja info: jiri@paranda.ee

Õmblusklubi


Paranduskeldri õmblusklubi ootab huvilisi õmblema. Alates oktoobrist saame kokku, et meelde tuletada ja omandada õmblemiseks vajaminevaid võtteid. Klubi sisu valmib koostöös osalejatega ning vastavalt huvile. Olulisel kohal on taaskasutus - enda vanade rõivaste uuendamine või jääk-kangaste kasutamine. Osalemise eelduseks on varasem kokkupuude õmblusmasinaga.

Algus: 2.oktoober
Kohtume igal kolmapäeval: kell 17.30 - 19.30
Soovituslik osaluspanus on 7€.
Registeerumine ja info: avekongo@gmail.com